PREHOVORIL právnik obvinených vyšetrovateľov NAKA: Vyhrážanie a… !

Dátum:

Úrad inšpekčnej služby zadržal štyroch vyšetrovateľov NAKA, ktorým už medzičasom boli vznesené obvinenia. Právny zástupca dvoch z nich Peter Kubina prehovoril o svojich klientoch, ako aj trhlinách vo výpovedi Kaľavského a je presvedčený, že pravda napokon vyjde na povrch.

Štyria vyšetrovatelia NAKA čelia obvineniam z podozrenia na ovplyvňovanie svedkov, pričom dvoch z nich zastupuje právnik Peter Kubina. Ten pre DenníkN prehovoril o tom, ako celú situáciu vníma po získaní dostupných informácií. „Celé obvinenie vychádza podľa nášho názoru z krivej výpovede jedného konkrétneho svedka, respektíve jednej osoby, pána Kaľavského, a hovorí o veciach, ktoré aj jeho inkriminujú. Táto výpoveď je pomerne ľahko vyvrátiteľná, čo sa už aj čiastočne stalo v pondelok na výsluchoch. Z môjho pohľadu sa pravda veľmi rýchlo ukáže, musí sa,“ vyjadril presvedčenie.

Kubina potvrdil, že Kaľavský bol v postavení agenta a svojich kolegov si nahrával. Avšak upozorňuje, že niektoré vety sú vytrhnuté z kontextu: „Keby sa prehral celý záznam, ktorý z takýchto nahrávaní nepochybne existuje, tak by ten kontext bol úplne iný. Pri výsluchoch mojich klientov bol ten kontext uvedený, takže dnes je úplne jasné, s akým účelom alebo s akým zámerom chodil, o čom sa rozprávali, čo od nich chcel. Nič problematické tam neodznelo… Z pondelkových výsluchov vyplynulo, že sa mojim klientom po istej realizácii aj nepriamo vyhrážal. Nebudem konkretizovať, o ktorý prípad ide, ale bolo to v nedávnej minulosti.Z výsluchov jednoznačne vyplynulo, že motív mal a mohol ho mať,“ šokuje.

Na záver rozhovoru vyjadril nádej, že sa napokon celá pravda ukáže a vyšetrovatelia budú obvinení zbavení. „Obvinenie, ktorému čelia moji klienti, je vyslovene postavené na vode. Nemyslím si, že súd konajúci podľa zákona to môže meritórne odsúdiť. Ale kým sa to pred súd dostane, tak beží nejaká doba, trestné stíhanie. To sa dá časovo držať, tváriť sa, že niečo vyšetrujeme a dá sa tým otravovať aj verejná mienka, aj dôvera v inštitúcie, aj vo všetko ostatné,“ dodal so slovami, že jeho klienti takýto postup nečakali. Len pred pár hodinami pritom unikol kamerový záznam spred budovy inšpekcie, na ktorom je zachytené stretnutie Santusovej a Zuriana.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/Denník N

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fatálna nehoda autobusu a kamióna: Polícia hlási ťažko zranené osoby!

Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou...

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...