Presne pred štrnástimi dňami došlo v Handlovej k atentátu na premiéra Róberta Fica, pri ktorom takmer zomrel. Páchateľ je jasný, stále sa špekuluje o tom, či mal v atentáte prsty ešte niekto iný.

Každopádne, situácia v spoločnosti sa po atentáte stala špecifickou a všetci politici i verejne známi ľudia, ktorí sa nejako vyjadrili, útok odsúdili. Avšak medzi bežnými ľuďmi sa našli i takí, ktorí sa z tragédie tešili a nenávistné prejavy ich dostali až do väzenskej cely.

Veľký prieskum spoločnosti SANEP pre Ta3 hľadal odpovede na otázky ohľadom atentátu. Opýtaní dostávali otázky “Čo je podľa nich najviac prispelo k atentátu?” a “Ktorí politici najviac a najmenej zvládli upokojovať situáciu v spoločnosti?”.

Čo sa tyka dôvodov, ktoré najviac prispeli, tak najviac percent opýtaných (skoro 60%) označilo za vinníkov správanie opozičných politikov a časté organizovanie protivládnych demonštrácií, 55,4% uviedlo ako odpoveď aj mainstreamové médiá.

A čo upokojenie situácie v spoločnosti? “Víťazom” v upokojovaní situácie sa stal Peter Pellegrini, nasledovala ho Zuzana Čaputová a TOP 3 uzatvoril Matúš Šutaj Eštok. Naopak, najviac podľa ľudí eskalovali napätie Andrej Danko a Igor Matovič.

Mohlo by byť pozastavené stíhanie atentátnika? V hre je … !

Zdroj: Topky | Foto: IG/Robert.fico