Prekvapivá zhoda názorov predsedu politickej strany Hlas Petra Pellegriniho spolu s koaličným predsedom strany Sas Richardom Sulíkom odznela v relácii O 5 minút 12 televízneho vysielania RTVS. Okrem pohľadu na vedúcu postavu pandémie sa zhodujú aj v chaotickom spôsobe aplikovania obmedzení.

Richard Sulík sa v relácii RTVS vyjadril, že s prichádzajúcim celoštátnym lockdownom, navrhnutým Pandemickou komisiou, by aj súhlasil. Nikto však nevie, čo by sa dialo potom: “Keď budem vidieť, že toto je plán a súčasťou tohto plánu je lockdown, tak potom dobre,” dodal Sulík. Nakoľko Ústredný krízový štáb zamietol jeho semafor a rovnako tak aj plán ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, návrhy obmedzení sa robia takzvane “za pochodu”. V tomto prípade tak Richard Sulík nevie, či jeho podpora celoštátneho lockdownu bude mať v budúcom postupe svoje opodstanenie.

Minister hospodárstva sa priklonil k názoru prezidentky Zuzany Čaputovej: “Prikláňam sa k jej odporúčaniu, aby krízu viedol niekto iný. Musí to byť v prvom rade manažér,” otvorene vyjadril názor predseda SaS. K jeho vyjadreniu sa priklonil aj Pellegrini, ktorý zároveň tvrdí, že Matovič by mal podať demisiu. Podľa predsedu strany Hlas by sa mal vedenia ujať práve Sulík: “Je mi ľúto tých tisícov ľudí, ktorí po Vianociach nepôjdu do práce, ale na úrad práce,” povedal Pellegrini s tvrdením, že Sulíkov semafor alebo Krajčího plán mohli aj pre podnikateľov fungovať lepšie, ako údajné nelogické vedenie pandémie pod taktovkou premiéra. Obaja sa zhodli v nezmyselnosti zatvorených reštaurácii, pričom kostoly a vlaky sú naďalej v prevádzke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS | Foto: IG/ igor_matovic_olano, richard_sulik, peter_pellegrini