Na Slovensku sa nachádza celkovo dvadsať hniezd záchrany, do ktorých môžu zúfalé ženy odložiť svojich novorodencov do 6. týždňa po narodení. Táto možnosť je dostupná predovšetkým pre matky, ktoré nevidia inú možnosť a chcú svojim deťom dať šancu na lepší život.

Totožné miesta sa nachádzajú aj v Poľsku, kde sa o kuriózny prípad postaral mladý muž. V noci z piatka na sobotu ho totiž objavili v babyboxe rádové sestry v poľskom meste Vroclav, pričom ho z hniezda pre nechcené deti vyťahovali policajti. Ako uvádza portál Gazeta Wroclawska, babybox je umiestnený hneď vedľa kláštora, kde sa spustí alarm okamžite, ako je doň odložené dieťa.

Tentokrát však ženy v zariadení našli 20-ročného mladíka, ktorý bol pod vplyvom alkoholu a z „okna života“ putoval priamo na záchytku. „Nevieme, ako to urobil, ale podarilo sa mu vojsť do babyboxu celému a už sa odtiaľ nedokázal dostať,“ uviedol jeden z policajtov. Ako tiež dodal, vandal priestor zašpinil, a taktiež rozbil vaničku, do ktorej sa vkladajú bábätká.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Gazeta Wroclawska