25. novembra šokovala celú hereckú obec tragická správa o úmrtí jedného z najvýraznejších talentov mladej umeleckej generácie. Monika Potokárová si mala siahnuť na život sama, pričom nikto nerozumie jej zdrvujúcemu konaniu.

Uplynulý pondelok zarmútila celé Slovensko správa o nečakanom úmrtí 27-ročnej herečky Slovenského národného divadla. Monika mala podľa dostupných informácii odísť z tohto sveta dobrovoľne, pričom si na život siahla v bratislavskom byte svojho manžela Roberta Rotha. Práve on sa len štyri dni po skone milovanej partnerky postavil na pódium, kde za ňu na odovzdávaní Cien Nadácie Tatra Banky za umenie 2019 prevzal ocenenie „Mladý tvorca v kategórii Divadlo“.

,,Ruské denníky sú dopísané, Monikine denníky sú dopísané. Monika Potokárová dala divadlu všetko, bohužiaľ, všetko. Som hrdý a bolo mi cťou, že som manželom Moniky Potokárovej. Poprosím vás o minútu ticha,” povedal pred zrakmi kolegov trúchliaci herec. Aj keď Slovenské národné divadlo navrhlo zorganizovať verejný pohreb mladej umelkyne, najbližšia rodina ju mienila pochovať bez akéhokoľvek rozruchu.

Posledná rozlúčka s Monikou Potokárovou sa napokon uskutočnila v absolútnej tichosti 5. decembra v Košiaciach, ešte pred otváracími hodinami cintorína. Po vyjadrení jej manžela a sestry prvýkrát od smrti dcéry verejne prehovorila aj herečkina mama Anna. Aj keď je smrť dieťaťa najhlbšou ranou v živote každého rodiča, len pred pár hodinami predsa len odpovedala priateľom na početné kondolencie. „Ďakujem Vám všetkým za podporu, spoluúčasť a za modlitby,“ uviedla zdrvená žena po úrmtí dcéry.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/A.P. | Foto: FB/Činohra SND