Je tomu len zopár dní, čo vláda oficiálne odobrila expresné uvoľnenie dvoch etáp, ktoré mali pôvodne vojsť do platnosti s odstupom minimálne dvoch týždňov. Nakoľko sa však situácia na Slovensku výrazne zlepšuje, Igor Matovič sa rozhodol dôverovať ľuďom a optimisticky povolil otvorenie množstva prevádzok.

Pandemické ochorenie koronavírus zabil vo svete už tisíce ľudí, pričom na Slovensku mu doposiaľ podľahlo 26 pacientov. Kým v Španielsku, Taliansku či USA stále bojujú s vysokým počtom nakazených, u nás sa situácia výrazne zlepšuje. Je evidentné, že tomu prispeli aj prísne bezpečnostné pravidlá, ktoré sa postupom času na prianie mnohých občanov uvoľňujú.

I keď sme ako krajina už zrejme nadobudli pocit, že nám nič nehrozí, profesor Krčméri varuje, že k nám onedlho môže prísť tzv. druhá vlna. Aj tak však mnohých mimoriadne potešila pozitívna správa, že v piatok 8. mája boli z 3 910 testovaných vzoriek všetky negatívne.

Napriek davovému nadšeniu premiér apeluje na Slovákov, aby boli voči pozitívnym výsledkom obozretní, nakoľko koronavírus vo svete rozhodne nie je na ústupe. Na sociálnej sieti zverejnil graf, ktorý zobrazuje, že po 5 týždňoch stabilného vývoja počet pacientov neustále rastie!

“Vo viacerých krajinách nastal efekt, že po prvotnom uspokojení ľudia povolili v disciplíne … a nezvládli to … korona sa im vrátila v ešte väčšej sile. Užívajme slobodu s rozumom. Sloboda bez zodpovodnosti vedie v tomto prípade k návratu do neslobody, po čom nikto z nás netúži,” vyzýva Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.