Premiér Eduard Heger sa pri presadení rozsiahlych reforiem snaží venovať aj pandemií koronavírusu. Sám si je vedomý, že Slováci sú frustrovaní z Covid automatu, pričom prísne opatrenia ich výrazne obmedzujú. Ide o všetkých ľudí bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú zaočkovaní.

Už o pár dní bude viac ako polovica Slovenska čierna, pričom sa budú musieť ľudia pripraviť na prísne protipandemické opatrenia. ,,Ak by sa ľudia nad 50 rokov dali dobrovoľne zaočkovať, nemáme čierne okresy a nepotrebujeme opatrenia,“ vyhlásil premiér v politickej relácií V politike.

Podľa Covid automatu by mal v čiernych i bordových okresoch platiť núdzový stav, no vláda tak dodnes neurobila. Podľa slov Hegera na to nie je politická vôľa. ,,Nie je chyba, že sme nevyhlásili núdzový stav. Zažili sme drastickú druhú vlnu, sme ponaučení, a ten, kto sa nechce dnes ponaučiť a zaočkovať, to už je v zmysle: ,,Komu niet rady, tomu niet pomoci,“ rozohnil sa politik, pričom opätovne vyzval ľudí, aby absolvovali vakcináciu.

Najnovšie údaje však hovoria o tom, že Slovensku do 60 % miery zaočkovanosti stále chýba aspoň 800-tisíc ľudí. Predseda vlády má o to viac obavy, že zdravotníctvo skolabuje. ,,Na čiernu farbu dopláca ekonomika, tým pádom firmy majú oveľa ťažšiu situáciu. Všetci, ktorí sa rozhodli nezaočkovať, spôsobujú škody firmám a spôsobujú tiež vyššie náklady na zdravotníctvo,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com  |  Foto: RTVS, Twitter, TA3