Téma zvyšovania platov lekárov je momentálne mimoriadne pálčivá, keďže mnohí dávajú hromadné výpovede a viaceré oddelenia nie sú schopné plnohodnotne fungovať. Premiér SR Eduard Heger však v najnovšom rozhovore jasne uviedol, aká je situácia.

Zdravotníctvo prechádza už niekoľko rokov závažnou krízou, pričom lekári čakajú na výrazné zlepšenie finančnej situácie, ako aj pracovných podmienok. Vláda schválila navýšenie miezd zdravotníkov a lekárov s účinnosťou od 1. januára 2023. Nespokojní sú však aj mnohí iní občania z rôznych odvetví. Kvôli energetickej kríze vyšli do ulíc Bratislavy na protivládny protest, ktorého sa zúčastnil i známy herec.

K tejto aktuálnej tematike sa pred pár dňami vyjadril v rozhovore pre Sme so Zuzanou Kovačič Hanzelovou aj premiér SR Eduard Heger. Je presvedčený o tom, že súčasná vláda urobila pre zdravotníctvo oveľa viac ako tá predošlá.

A hoci by bol rád, ak by mohli mať platy podobné tým nemeckým, nie je to nateraz reálne. Zároveň pripomenul, že lekárske platy nie sú úplne najnižšie: “Mnohí lekári už dnes majú vyšší plat ako premiér, však dobre, nech majú, ja im to nezávidím. Ja pracujem 300 hodín mesačne už dva a pol roka a nesťažujem sa,“ prekvapil. V komentároch sa následne ozval Slovák, ktorý pripomenul, že premiér by zrejme nechcel, aby ho operoval niekto, kto je vyhorený a ťahá v práci piatu 12-hodinovú zmenu za sebou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:  sme.sk │ Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR