Premiér Eduard Heger sa prihovára Slovákom z pracovného stretnutia V4 na území Poľska. Práve z tohto dôvodu sa v stredu 30. júna nezúčastnil ani na schôdzi o odvolávaní Igora Matoviča, avšak v premiérovi má minister financií stopercentnú podporu.

Matovič je nielen predsedom hnutia OĽaNO, ktoré vyhralo parlamentné voľby v roku 2020 na plnej čiare, ale aj symbolom protikorupčného boja, hovorí Eduard Heger. „Igor Matovič je dôležitý člen našej vlády. Je zároveň človek, ktorý nesie ten symbol boja za spravodlivosť Slovenska,“ prihovára sa premiér.

Eduard Heger verí v dôležitosť stabilnej vlády a ďakuje koaličným partnerom za to, že odolávajú tlaku opozície o jej rozbitie: „Zavrite si oči a predstavte si, čo by mohla byť alternatíva. Fico, Pellegrini, Žiga, Raši, Saková, Lašáková, Blanár, Blaha, Richter, Kamenický,… Toto sú mená, ktoré sme tu 12 rokov mali a poznáme ich vizitku,“ povedal premiér.

Heger veril, že hlasovanie parlamentu Igora Matoviča podrží, pričom o plánoch opozície, ktorá sľubuje Slovákom lepšie prostredie na život, rozpráva ako o klamstvách, ktoré vychádzajú zo strachu. Ako sa napokon ukázalo, predseda hnutia OĽaNO svoj boj o stoličku ustál.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR | Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR, Igor Matovic