Premiér oznámil novinku pre zaočkovaných: Môžu navštíviť tieto miesta!

Dátum:

Epidemiologická situácia na Slovensku sa rapídne zhoršuje, čo potvrdzujú aj denné údaje o počte infikovaných a obetí. Konzílium odborníkov tak musí konať a navrhlo preto sprísnenie niektorých z opatrení.

Počet hospitalizovaných pacientov i nových prípadov rastie každým dňom, pričom zdravotníci už nestačia so silami. Spoločne sa dokonca rozhodli apelovať na Slovákov, aby neváhali s očkovaním a pomohli poraziť pandémiu koronavírusu. Po sprísnení opatrení volali aj odborníci, keďže okresy sa veľmi rýchlo zafarbujú do čiernej.

Koaličná rada sa napokon rozhodla zaviesť motivačné, no zároveň prísne opatrenie. Podľa slov premiéra môžu zaočkovaní a tí, čo prekonali ochorenie COVID-19, navštevovať v čiernych okresoch reštaurácie a ubytovacie zariadenia. ,,Všetko však za pravidelných kontrol dodržiavania opatrení,“ upozornil na sociálnej sieti Eduard Heger.

Člen koaličnej strany OĽaNO je rád, že návrh na viac slobody pre zaočkovaných prešiel, no zároveň dúfa, že majitelia prevádzok budú zodpovední. ,,Verím, že prevádzky budú rozumné a nebudú riskovať tvrdé sankcie pri obchádzaní povinností. To znamená, že nevpustia do interiérov nezaočkované osoby,“ zdôraznil politik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR  |  Foto: FB/Úrad vlády SR, MZ SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...