Politika Premiér preberá velenie v návrate detí do škôl: Všetko je nakoniec INAK!

Premiér preberá velenie v návrate detí do škôl: Všetko je nakoniec INAK!

Návrat detí do škôl sa stáva čoraz viac diskutovanou témou na politickej pôde. Odmietnutie plánu ministra školstva podnietilo k reakcií aj prezidentku Zuzanu Čaputovú. Najnovšie rieši otázku otvárania škôl i samotný premiér.

Nie je to tak dávno, čo Igor Matovič oznámil, že deti do škôl určite pôjdu až po vianočných sviatkoch. S jeho vyjadrením však rezolútne nesúhlasil minister školstva, ktorý sa snažil vytvoriť plán s návratom detí do škôl berúc do úvahy protipandemické opatrenia.

Už dvakrát sa stretol s nesúhlasom Ústredného krízového štábu a najnovšie má za úlohu vytvoriť tretí plán. Rozhodnutie odborníkov znepokojilo aj prezidentku, ktorá uprednostňuje rýchle otvorenie škôl. Premiér v posledných dňoch zmenil rétoriku, a dokonca preberá pilotné testovanie žiakov. Zároveň oznámil, že niektoré školy sa v pondelok (7. decembra) predsa len otvoria.

Podľa jeho slov je sklamaný z prístupu ministerstva školstva a Branislava Gröhlinga mal požiadať, aby neblokoval otvorenie škôl. Predseda strany OĽaNO zrejme pozabudol, že on sám odmietal návrat žiakov do školských lavíc. Teraz však komunikuje s viacerými zriaďovateľmi vyučovacích zariadení, ktoré sú ochotné pretestovať žiakov, ich rodičov i učiteľov. Premiér zatiaľ neprezradil, o koľko škôl ide, a ani aké otvoria svoje brány.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny, Igor Matovic, Pixabay, YT/HNtelevízia

Exit mobile version