Premiér reaguje na spor USA a Ukrajiny: Taký úprimný ešte nebol!

Dátum:

Situácia vo svete je nesmierne napätá nielen kvôli epidémii koronavírusu, no problémom sú čoraz viac narušené vzťahy medzi USA a Ruskom, pričom je tentokrát cieľom sporov Ukrajina. K aktuálnej situácií sa najnovšie vyjadril aj premiér Eduard Heger.

Celý svet sleduje, ako sa vyvinie situácia s Ruskom, ktoré si začalo nárokovať územie Ukrajiny. Premiéra o to viac trápi, že v našej krajine sa opoziční politici neustále venujú iba obrannej dohode Slovenska a USA, pričom majú šíriť lži. Z tohto dôvodu má opakovane dochádzať ku konšpiráciám a dezinformáciám, ktoré neprospievajú spoločnosti ako takej.

Eduard Heger sa následne rozhodol vyjadriť k napätiu, ku ktorému dochádza na hraniciach s Ukrajinou. ,,Treba pomenovať veci jasne a bez emócií. Situácia na východnej hranici Ukrajiny je vážna a vypätá. Ale nezapríčinila ju Ukrajina a ani žiaden členský štát NATO. Nikto z nás neohrozuje Rusko, nikto z nás nemá žiadne územné požiadavky voči Rusku. My chceme žiť v mieri. Naopak, bolo to Rusko, ktoré vojensky obsadilo polostrov Krym,“ otvorene napísal na sociálnej sieti.

Člen strany OĽaNO však dúfa, že je tu stále priestor na rokovania, ktoré zvrátia hroziacu sa situáciu, a zároveň ochránia bezpečnosť Európy. Predseda vlády je taktiež presvedčený, že ako štát ležiaci vedľa Ukrajiny máme veľkú zodpovednosť. ,,Práve v krízovej situácii je teda dôležité správať sa ako spojenec, lebo inak zostaneme bez spojencov. A presne o našom spojenectve a zvýšení aj našej obranyschopnosti je obranná dohoda s USA,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR  |  Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...