Koaliční politici čelia tvrdej kritike zo strany kolegov i občanov. Aj to je jedným z dôvodov, prečo sa rozhodli svoje reformy predstaviť priamo v regiónoch. Je však zaujímavé, ktoré zo slovenských miest si vybrali ako prvé na oficiálnu návštevu.

Rozsiahle reformy nemocníc i súdnej mapy vyvolali búrlivé reakcie nielen občanov, ale aj odbornej verejnosti. Podľa slov premiéra má v spoločnosti vznikať zavádzajúca diskusia, v dôsledku čoho sa rozhodol konať. ,,Veci musia byť vysvetlené a uvedené na pravú mieru. Preto opätovne navštívim regióny s úmyslom pripomenúť všetky tie benefity, ktoré nám vďaka plánu obnovy zmenia život,“ oznámil na sociálnej sieti, pričom zverejnil svoj program.

Eduard Heger, minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková začali svoju politickú púť práve dnes (2. novembra) v Humennom. Išlo o stretnutie s predstaviteľmi sektoru samosprávy, súdnictva, zástupcami nemocníc a samosprávy z regiónu. Práve v tomto meste sa však nebude rušiť Okresný súd ani nemocnica.

Všimol si to aj poslanec Peter Pčolinský, ktorý za týmto stretnutím vidí niečo úplne iné. ,,Stretnú sa na mestskom úrade s primátorom, ktorý kandidoval za masívnej podpory OĽaNO. Pán premiér a ministri, choďte radšej do Vranova vysvetľovať “reformy“, tam sa ľudia obávajú týchto geniálnych nápadov, nie tam, kde sa nič nedeje,“ odkázal koaličným partnerom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR  |  Foto: YT/SME, POSTOJ TV, FB/MZ SR