Premiér v týchto dňoch intenzívne pripravuje pilotné otvorenie škôl, pričom oznámil svoju predstavu, ako by to malo vyzerať v praxi. Nezabudol však opäť upozorniť na ministra školstva, keďže podľa neho má iba samé výhovorky. Zdá sa, že Matovič chce byť záchrancom žiakov a študentov.

Igor Matovič pred pár dňami prišiel s kritikou na adresu ministra školstva Branislava Gröhlinga, podľa ktorého neustále predkladá nedostatočný plán na návrat detí do škôl. Najnovšie sa však objavilo svedectvo poslankyne Cigánikovej, ktorá tvrdí, že premiér otvorí inštitúcie až po verejnom ospravedlnení Richarda Sulíka.

Faktom však zostáva, že Matovič skutočne plánuje otvoriť školy už od 7. decembra, no zatiaľ má ísť len o desať zariadení, ktoré sú ochotné absolvovať všetky opatrenia nariadené Ústredným krízovým štábom. Cez víkend má tak vybraných žiakov čakať testovanie antigénnymi testami, vďaka čomu budú môcť v pondelok nastúpiť do škôl.

Ak rodičia odmietnu testovanie ich detí, zostávajú doma a budú sa naďalej učiť dištančnou formou. Predsedovi strany OĽaNO bolo taktiež vyčítané, že sa prednostne otvorí škola, do ktorej chodia jeho dcérky Rebeka a Klára. ,,Lebo, ak všade počúvam, ako sa to nedá… tak, logicky, najprv zavolám do školy, ktorú mám najbližšie (300 m) od domu, aby mi povedali, či sa to fakt nedá… a keď mi povedia, že do toho chcú ísť, tak im, logicky, zrazu nepoviem, že vy nemôžete, lebo Rebeka a Klárka,“ vysvetlil Matovič na sociálnej sieti.

Premiér zároveň vyzýva ďalších riaditeľov i zriaďovateľ škôl, aby ho kontaktovali v prípade, ak sú ochotní splniť zadanie Ústredného krízového štábu. Je totiž nutné organizovať pravidelné pretestovanie všetkých žiakov, učiteľov a rodičov. Štát poskytne danej škole antigénové testy a 5 eur za každý test ako príspevok pre zabezpečenie výdavkov s testovaním.

Celé vyjadrenie Matoviča

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/Igor Matovic, Pixabay  |  Video: Streamable.com