Igor Matovič sa nachádza v karanténe, keďže bol pozitívne testovaný na koronavírus. Práve on je dôvodom, prečo päť ďalších členov vlády skončilo s rovnakým výsledkom testu. V pohodlí domova však intenzívne sleduje aktuálnu situáciu na Slovensku, pričom nešetrí príspevkami na sociálnej sieti.

Pravidelné statusy premiéra na sociálnej sieti sa stávajú bežnou súčasťou jeho vládnutia. Slová Matoviča sú o čosi tvrdšie po tom, čo skončil v karanténe. Po kritike na adresu Richarda Sulíka si zobral na mušku novinárov. NAKA totiž spustila niekoľko akcií, v dôsledku čoho boli zadržaní mnohí vysokopostavení funkcionári či bývalí členovia polície.

Matoviča síce teší, že sa postupne odhaľujú korupčné škandály, no nepáči sa mu spôsob, akým sú informácie zverejňované v médiách. Kameňom úrazu sú publikované výpovede svedkov. ,,Áno, je mimoriadne čitateľsky zaujímavé, ak si ľudia môžu verejne prečítať obsah výpovede kajúcnika, voči komu svedčí a z čoho ho usvedčuje,“ myslí si predseda strany OĽaNO.

Predseda vlády je však presvedčený, že niektoré informácie majú byť pred verejnosťou skryté až do momentu, keď bude vyšetrovanie ukončené. ,,Mám pocit, že takéto verejné prepieranie kľúčových výpovedí zľahčuje život páchateľom a zásadným spôsobom sťažuje ťažkú prácu vyšetrovateľom… a budem o tom hovoriť s kompetentnými,“ upozornil novinárov v závere príspevku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/OĽaNO, Igor Matovic, Na telo s Michalom Kovačičom