S príchodom nového typu koronavírusu s názvom “Omicron“ je čoraz častejšie na stole aj možnosť povinného očkovania. Táto téma však niekoľkokrát rozhádala koaličných partnerov, a zároveň vyvolala búrlivú diskusiu zo strany občanov. Premiér však nevešia hlavu a naďalej je rozhodnutý zaoberať sa povinnosťou vakcinácie proti ochoreniu COVID-19.

Názory na povinné očkovanie sa v koalícií poriadne rozchádzajú. Kým strana OĽaNO pripúšťa možnosť povinného očkovania, strany SaS a Sme rodina sú kategoricky proti. Strana Za ľudí by zase súhlasila s povinným očkovaním, no iba pre ľudí nad 60 rokov.

Eduard Heger je však rozhodnutý presvedčiť svojich koaličných partnerov na povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Odvoláva sa na trend Európskej únie, keďže niektoré členské štáty ako Rakúsko či Česko už povinnosť vakcinácie zaviedli. ,,Ak to neurobíme, sme odkázaní na lockdowny,“ upozornil pred médiami člen strany OĽaNO.

Premiér chce tak získať podporu u koaličných strán prostredníctvom neustálych a intenzívnych rozhovorov, ktoré bude pravidelne iniciovať. ,,Vytrvalou politickou prácou budem dennodenne posúvať túto tému ďalej. Verím, že tam dosiahneme výsledky. Áno, je to prácne, je to náročné. Vedel by som si to predstaviť aj rýchlejšie,“ vysvetlil predseda vlády, ktorý chce zo začiatku zaviesť povinné očkovanie ľudí nad 60 rokov a neskôr sa zaoberať ďalšími ohrozenými skupinami podľa pandemickej situácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, Úrad vlády