Igor Matovič sa rozhodol znova prehovoriť k Slovákom, pričom sa venoval téme, ktorá momentálne rezonuje spoločnosťou. Svojou úprimnosťou opäť potvrdil, že nepatrí ku konzervatívnym predsedom vlády, ktorí v minulosti riadili krajinu.

Premiér v posledných týždňoch zažíval poriadne krušné chvíle, keď sa prevalila kauza o jeho diplomovej práci. Podľa Denníka N okopíroval dve publikácie významných ekonómov. Zo 79 strán malo byť až 76 strán odpísaných z kníh. Opozícia tak dostala príležitosť na odvolávanie Matoviča, ktoré však ustál bez ujmy. Podporili ho totiž koaličné strany.

Aj keď predseda strany OĽaNO považoval celú vec za uzavretú, pred pár hodinami sa rozhodol ešte raz vyjadriť k jeho práci, vďaka ktorej získal magisterský titul. Podľa jeho slov sa niekto už viac ako mesiac snaží zamerať na odborné práce politikov a upozorňovať na ich nedostatky.

Matovič si však sype popol na hlavu. ,,Jasné, som pako, keď som si naivne myslel, že v mojej diplomovke mám všetko citované, ako sa patrí. Evidentne som nemal, je to hanba a je mi to ľúto. Že som to mal mať v poriadku? Jasné, mal, ak by to bola moja starosť vtedy jediná,“ napísal na sociálnej sieti.

Rodák z Trnavy sa rozhodol poslať odkaz aj Denníku N, ktorý upozornil na jeho okopírovanú diplomovú prácu. ,,Verím, že už si dá Denník N pohov, lebo ak to má pokračovať ďalšími politikmi koalície, už to nebude ani len náznakom spravodlivá investigatíva, ale len selektívny lynč zaváňajúci obsesiou voči nepohodlným politikom,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/Andrej Lojan Art Studio,Igor Matovic,YT/Denník N