Premiér Igor Matovič oznamuje priebežné výsledky celoplošného testovania realizovaného v termíne od 18. do 25. januára. Vo svojej reči sa nevyhol ani analytikom z portálu „Dáta bez pátosu,“ ktorí podľa aktuálnych informácií neodhadli testovanie Slovenska presne.

Igor Matovič informuje o aktuálnych výsledkoch celoplošného testovania Slovenska. „Za tých 8 dní sa zúčastnilo skríningového testovania 2 588 578 ľudí, z toho bolo 30 556 pozitívnych. To znamená miera pozitivity 1,18 %, čo je zatiaľ o necelých 20 % viac ako počas novembrového celoplošného testovania! uviedol počas tlačovej konferencie. Závoreň prezradil, že okresom s najnižšou mierou pozitivity je zatiaľ Veľký Krtíš, v tesnom závese s Tvrdošínom a Svidníkom. Ako najhorší okres sa zatiaľ javia Topoľčany s 2,54 %, druhý v poradí je okres Levice (2,48 %) a tretí Hlohovec (2,34 %),“ informuje premiér.

Medzi ďalšie rizikové oblasti patrí veľká časť západného Slovenska, výnimkou je Nitra, Myjava a Piešťany. Nasledovnými červenými okresmi sú vyhodnotené: Liptovský Mikuláš, Brezno, Detva, Bytča, Revúca, Poltár, Kežmarok, Košice, Rožňava, Medzilaborce, Trebišov, Snina, Humenné. Z východného Slovenska sú najpostihnutejšími zatiaľ Rožňava, Kežmarok, Košice, Košice- okolie, Trebišov, Medzilaborce, Humenné a Snina. Výsledné čísla celoslovenského skríningu a vyhlásenie červených okresov, ktoré sa zúčastnia ďalšieho kola testovania, budú známe pravdepodobne v stredu 27. januára.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video | Foto: YT/HNtelevízia