Na Igora Matoviča sa to valí z každej strany. Koronakríza, ekonomické prepady, trináste dôchodky, manželkina peňaženka, žaloba i horúce premiérske kreslo mu skrátka dávajú zabrať. Hlava parlamentu však zbrane neskladá, práve naopak. Ako avizuje, aj keď už druhýkrát nemieni byť premiérom, z bojiska v ťažkej dobe neutečie.

Premiér Slovenskej republiky sa môže už od čias opozičného poslanca chváliť povesťou kontroverzného bojovníka, ktorý ide „na doraz“. Ani napriek skutočnosti, že voličov rozdelil svojimi postupmi na dva tábory, boj ohľadom koronavírusu mieni doviesť až do konca. Ešte predtým, ako v pondelok o 19:00 vystúpi v Televíznych novinách Markízy, zverejnil na sociálnej sieti status, ktorým apeluje na všetkých Slovákov.

„Počas každej mimoriadnej situácie, pandémie či vojny je absolútnym kľúčom k víťazstvu získať pre spoločnú vec masy. Ak sa s plánom boja masy stotožnia, máte veľkú šancu spoločný boj vyhrať… to sa nám podarilo počas prvej vlny,“ hovorí Matovič v úvode svojho vyjadrenia. Pandémiu koronavírusu pritom nazval vojnou, ktorú máme šancu vyhrať.

K tomu nám však podľa premiéra nepomáhajú konšpirátori, ktorí oslabujú systém a opatrenia odporúčané alebo prikázané štátom: „Existujú sily, ktorých nezaujíma spoločné dobro a verejný záujem. Ciele majú iné. Títo ľudia si veľmi dobre uvedomujú, že kľúčom k ich úspechu je demoralizovať vojsko – masy, ktoré vy nevyhnutne potrebujete pre víťazstvo.“

Ako však premiér dodáva, ani v ťažkej situácii sa nemieni vzdať či vešať hlavu, ale aj naďalej bude držať v rukách žezlo vedenia štátu. „Uvedomujem si dočasnosť mojej funkcie, a zároveň z hĺbky duše netúžim byť druhýkrát premiérom… ale kým ním budem, zrejme prvý a poslednýkrát, z bojiska neutečiem… a dupľom v tejto ťažkej dobe, ktorá nastáva. Vám, ktorí to so Slovenskom dobre myslíte, ďakujem za akúkoľvek formu podpory. Ide do tuhého, zomknime sa, prosím. Ideme spoločne do rozhodujúceho boja,“ odkázal Matovič Slovákom ešte pred uverejnením nových bezpečnostných opatrení.

Znenie celého statusu Igora Matoviča

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Igor Matovic