O pár dní to bude rok, čo sa Česko i Slovensko ponorilo do smútku kvôli úmrtiu legendárneho speváka Karla Gotta. V tajnosti bojoval s akútnou leukémiou, ktorá sa mu napokon stala osudnou. Málokto však vedel, že posledný rok jeho života bol mapovaný kamerami.

Dokument o Karlovi Gottovi vznikol v priebehu jedného roka, pričom sa režisérka a kameramanka Oľga Malířová Špátová rozhodla ukázať klenot česko-slovenskej hudobnej scény aj z úplne inej stránky. Snímka zahŕňa zákulisie koncertov, stretnutia s fanúšikmi, čas s rodinou v pražskom dome i na chalupe, ale aj zábery z nemocničného prostredia.

Diváci sa tak môžu tešiť na autentický film plný emócií a životných udalostí. Hostia filmového festivalu Febiofest mali 19. septembra možnosť vidieť dlho očakávaný dokument, no oficiálna premiéra bola určená na prvého októbra, a teda na výročie smrti speváka. Ivana Gottová však nečakane priznala, že bola pozitívne testovaná na ochorenie COVID-19.

Vdova tak nemôže riskovať prenos nebezpečného vírusu na niekoho ďalšieho, v dôsledku čoho bola slávnostná premiéra presunutá na 15. októbra. ,,V polovici októbra už bude celá rodina pripravená film o Karlovi Gottovi oficiálne predstaviť a do kín slávnostne uviesť,“ uviedla hovorkyňa rodiny Aneta Stolzová pre blesk.cz.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: FB/Karel Gott, YT/Totalfilm.cz | Video: Streamable.com