Politika Premiérov ostrý odkaz Sulíkovi:“Nemá zmysel sa zapodievať ľudmi, ktorí..

Premiérov ostrý odkaz Sulíkovi:“Nemá zmysel sa zapodievať ľudmi, ktorí..

Prehĺbený konflikt premiéra s koaličným partnerom a predsedom politickej strany SaS naberá na sile. Kým úradujúci Igor Matovič predstavil isté spôsoby boja proti pandémii koronavírusu, Richard Sulík sa k jeho nápadom neprikláňa, ba dokonca ich otvorene kritizuje. Riešenia predsedu vlády ohľadom otvorenia reštaurácií a škôl od 30. novembra SaS-kár pochoval verejným skritizovaním návrhu, avšak s novými nápadmi podľa Matoviča neprišiel.

Igor Matovič a výzva Richardovi Sulíkovi nájsť nové riešenie otvorenia reštauračných zariadení a škôl bez použitia lockdownu a pravidelných plošných testovaní sa pravdepodobne minula účinku. Po verejnej kritike premiéra, kedy ho pozval na pivo a „paličku do nosa“, bol vyzvaný na vypracovanie alternatívneho návrhu boja proti pandemickému ochoreniu do nedele, 15. novembra. Ako však premiér prezradil, Richard Sulík doposiaľ so žiadnym novým spôsobom údajne neprišiel. „Pravdupovediac, myslel som si, že sa pochlapí. Že ukáže, že nevie len nekonštruktívne búrať ako malý nezodpovedný chlapec. Bohužiaľ, nevydalo. Je pondelok poobede a ani chýru, ani slychu o alternatívnom pláne strany SaS,“ vyjadril sklamanie Matovič.

Či mu premiér dopraje na spracovanie nových plánov riešenia viac času otázkou neostáva, pred Sulíkovými návrhmi sú už totiž dvere zatvorené: „Takže, KONEČNÁ. Keďže pán minister úplne odignoroval legitímne danú úlohu, nemôžu ľudia viac na jeho nekonanie doplácať. Odteraz až do momentu, kým neklesne počet pozitívnych na zanedbateľné minimum, sa už nenechám vyrušovať žiadnym podrazom zo strany SaS. Nebudem sa ním zaoberať, nebudem na neho reagovať. PREČO? Lebo ide naozaj o životy a nemá zmysel sa zapodievať ľuďmi, ktorí si to ani len nevedia uvedomiť,“ dodáva na adresu Sulíka Matovič.

Na záver rozsiahleho príspevku mu však venoval aj pár osobných slov, ktoré predsedu SaS zrejme zamrzia. „Celý čas v politike som Ťa mal vlastne rád. Vždy. Aj keď si si zo mňa robil posmešky, aj keď si huckal svojich ľudí proti nášmu hnutiu. Ja som to nerobil, nikdy. Nikdy sme neurobili nič také, že by sme médiám posunuli informáciu o SaS, ktorá by vám mohla ublížiť. Vy ste to urobili opakovane. Nevadí, čo bolo, bolo. Skús, prosím Ťa, odteraz už podrazy voči koaličným partnerom nerobiť. Ničomu to nepomáha, možno vašim percentám, ale verejnému záujmu určite nie. My, tri strany, stojíme v ťažkej chvíli pevne pri sebe, pridajte sa, prosím. Ide o zdravie a životy, skús odteraz pomáhať a neubližuj. Dík,“ odkázal koaličnému partnerovi.

Celé znenie príspevku Igora Matoviča

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Igor Matovic | Foto: IG/ igor_matovic_olano

Exit mobile version