Premiérova chvíľka poézie: „Bludy z každej strany nám mysle opantali!“

Dátum:

Igor Matovič sa stal premiérom Slovenskej republiky v odbobí, kedy celým svetom prepukol vírus ovplyvňujúci životy väčšiny ľudí. Aj keď prvé výrazné a zásadné obmedzenia zaviedol v krajine vtedajší premér Peter Pellegrini, rešpekt voči nepoznanému nedovoľoval ľudom pochybovať o ich potrebnosti.

V dnešných dňoch však strach premáha frustrácia, únava z opatrení či nedôvera kvôli protichodným názorom vladárov. Igor Matovič a vyjadrenia, na ktorých republika stojí, sa mnohokrát menia a Slováci nestíhajú držať krok s aktuálnym nastavením. Potom, čo predstavitelia vlády upresnili nové obmedzenia, ktoré vstúpia do platnosti už v sobotu (19. decembra), sa k voličom prihovoril, avšak už len prostredníctvom sociálnej siete, aj premiér Igor Matovič.

Ten sa rozhodol situáciu odľahčiť a národu ponúknuť úvahy svojej mysle: „Vírus nie je silnejší, len my sme slabší. Bludy z každej strany nám mysle opantali, zdravý rozum a pud sebazáchovy sme zavrhli… A osemtisíc pozitívnych za deň je nášho zľahčovania ovocím. Ale vyhrať musíme a vyhráme. Čím skôr si zkalibrujeme mysle s verejným a nie len svojím záujmom, tým skôr z tmy, ktorú najbližšie týždne zažijeme, vystúpime. Držme si palce, dobre bude, aj keď tomu ani veriť už nechceme,“ prehovára k „svojmu“ národu Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Igor Matovic | Foto: IG/igor_matovic_olano

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fatálna nehoda autobusu a kamióna: Polícia hlási ťažko zranené osoby!

Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou...

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...