Koronavírus na Slovensku priniesol ľuďom okrem antigénnych testov aj zatvorené školy, reštaurácie a mnohé iné obmedzenia. Kým ministerstvo školstva nedokázalo nájsť kompromis medzi epidemiologickými podmienkami a prezenčnou formou štúdia na školách, Igor Matovič si to zariadil po svojom. 

Potom, čo Ústredný krízový štáb zamietol druhý návrh ministerstva školstva, ktorý mal deti prinavrátiť do škôl, sa Matovič rozhodol konať. Na trnavskej súkromnej škole BESST sa po dohode s jej zriaďovateľom dohodli na víkendovom testovaní zamestnancov, žiakov a minimálne jedného zákonného zástupcu dieťaťa. S negatívnym výsledkom z tohto testovania sa tak môžu žiaci tešiť na prezenčný spôsob vyučovania už v pondelok 7. decembra.

Na tomto pilotnom projekte otvárania škôl bola aj Pavína Matovičová s deťmi: „Staršia je na gymnáziu, tá veľmi chce ísť. Proste, chýba to, však aj nám všetkým chýba taký kolektív. Mladšia trošku prepadla takým výhodám dištančného vyučovania, že môže ležať na posteli a má IPad pred sebou. Ale tiež, už teraz ako sme išli, tak tiež spolužiačky prišli a už to bolo o niečom inom,“ poskytla premiérova manželka rozhovor pre TV JOJ. Vyjadrila sa aj k tomu, ako vníma silu ochorenia Covid-19: „V mojom okolí v prvej vlne umierali starší ľudia a dostávali starší ľudia koronu.. V tejto druhej vlne sú to moji rovesníci,“ prezradila negatívne pretestovaná Pavlína.

Okrem súkromnej školy v Trnave sa pilotného projektu zúčastnila aj obec Mútne na Orave: „Výsledky dnešného testovania: 360 osôb testovaných, jeden pozitívny, účasť žiakov 5-9 ročníka dosiahla cca 80 %. Ďakujeme všetkým zúčastneným za hladký priebeh a skvelé výsledky.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Obec Mútne, TV Joj/noviny.sk | Foto: FB/ Igor Matovic, noviny.sk