Premiérovi Hegerovi praskli nervy: Ostrý odkaz pre proruských občanov!

Dátum:

Ruská invázia na Ukrajinu vyvolala v spoločnosti strach, hrozbu a smútok nad ľuďmi, ktorí museli v priebehu pár sekúnd opustiť svoje domovy. Sú však aj takí, ktorí konanie Vladimira Putina verejne podporujú, pričom sú presvedčení, že ruský prezident iba “očisťuje“ národ od nacistov. Reakcia Eduarda Hegera na seba nenechala dlho čakať!

Ruská armáda včera (9. marca) zhodila niekoľko bômb na detskú nemocnicu v prístavnom meste Mariupoľ. Celkový počet mŕtvych nie je známy, no už teraz mariupoľskí predstavitelia potvrdili 1 200 obetí. Zbombardovanú budovu opísali ako ,,skazu kolosálnych rozmerov“.

Zdrvujúca správa sa dostala aj do uší premiéra, ktorý pocítil veľký smútok a hnev. ,,Zahynulo tu mnoho žien a detí. Nemali šancu sa brániť, utiecť. Nič,“ napísal na sociálnej sieti. Eduard Heger sa následne rozhodol dať pár otázok ľuďom, ktorí podporujú Vladimira Putina. ,,Stále si niektorí politici a istá malá časť spoločnosti dovolí tvrdiť, že to nie je vojnový zločin? Stále niekto bude šíriť proruské dezinformácie o mierovej misii? Stále niekto bude zavádzať, že konfliktu nerozumieme a pomocou Ukrajine škodíme Slovensku?“ pýta sa Slovákov.

Predseda vlády stratil trpezlivosť a pár slov venoval proruským občanom. ,,Už dosť. Z úcty k týmto obetiam, ktoré sa ničím neprevinili, vás vyzývam, prestaňte šíriť tieto lži a dezinformácie. Prestaňte klamať slovenských občanov. Vladimir Putin sa dopustil zločinu. Kto ho obhajuje alebo sa ho zastáva, tak sa spolu s ním podieľa na vraždení civilného obyvateľstva Ukrajiny,“ odkázal politik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR  |  Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, Twitter  |  Video: Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...