Po stredajšej tlačovej besede Igora Matoviča, kedy priblížil verejnosti výsledky zasadnutia krízového štábu a ďalší postup, sa ozvala známa politička, ktorá je Sulíkovou poradkyňou. Tá premiérovi naložila a jeho slová označila za koncentrované klamstvo.

Igor Matovič v stredu predstavil detaily ohľadne blížiaceho sa vianočného lockdownu a upresnil dátumy ako aj zákazy, na ktoré sa musia obyvatelia pripraviť. Predseda vlády prezradil, že pri schvaľovaní opatrení nebol na rokovaní proti žiadny z koaličných partnerov a všetci tento návrh buď podporili, alebo sa niektorí zdržali. Toto tvrdenie však spolu s ďalšími označila poradkyňa Sulíka Jana Kiššová za obrovské klamstvo. Premiérovi naložila na sociálnej sieti.

Dlho som mlčala, pretože som nechcela prilievať olej do ohňa … navyše, nie som fanúšikom FB prestreliek… No na tak koncentrované klamstvo aspoň v pár bodoch reagovať musím. Nie je pravdou, že som sa na Ústrednom krízovom štábe k navrhovaným opatreniam neozvala. Opakovane, aj včera niekoľkokrát, som namietala a navrhovala postupovať podľa sofistikovaného plánu. Regionálne, cielene, podľa semaforu. Bolo to zamietnuté a návrh Igora Matoviča som nepodporila. Rovnako moji kolegovia,” rozohnila sa na sociálnej sieti.

Ďalej premiér počas tlačovej besedy kritizoval, že práve Sulík mal za úlohu zaobstarať antigénové testy, ktorých je nedostatok. Aj voči týmto slovám sa Kiššová ostro ohradila: “Nie je pravdou, že náš rezort dostal úlohu zaobstarať testy 18.11. Vláda opravovala svoje uznesenie na vykonateľné, ktorým nás touto úlohou zaviazala, až 4.12. A to po tom, čo tú úlohu nedokázal zabezpečiť rezort vnútra. Ten tú úlohu dostal začiatkom novembra, no po týždni to zrejme vzdal. Na ostatné reagovať nebudem, škoda reči,” dodala na záver politička.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj Foto: Facebook/Jana Kiššová: Aby sa na Slovensku oplatilo čestne podnikať, Igor Matovic, YouTube/HNtelevízia