Rádio Expres sa v predvianočný čas rozhodlo oživiť nesmrteľné hity legendárneho speváka Karola Duchoňa, ktorý zomrel vo veku 35 rokov na cirhózu pečene. Ikonu z Galanty si tentokrát uctil spevák Adam Ďurica, pričom jeho prevedenie skladby „Mám ťa rád“ sa, žiaľ, nestretlo s príliš pozitívnym ohlasom.

Keď v roku 1985 nečakane zomrela legenda slovenskej hudobnej scény, Slováci boli doslova v šoku. Interpret skladieb „Čardáš dvoch sŕdc“, „Šiel, šiel“, „Vzdialená“, „Elena“ či „Mám ťa rád“ bol obľúbený i v zahraničí, avšak zradil ho príliš bohémsky životný štýl. Práve poslednú z menovaných skladieb naspieval v rámci projektu rádia Expres slovenský spevák Adam Ďurica, ktorý si však vyslúžil poriadnu dávku kritiky.

Po skupinách Kandráčovci a Peter Bič Project, ktorých cover verzie vychválili poslucháči rádia do nebies, sa fanúšikovia nestotožnili zatiaľ len s Adamovým prevedením skladby. Spevákovi vyčítajú príliš vysoko posadenú tóninu, ale aj celkovú interpretáciu jedného z najväčších Duchoňových hitov. „Priznávam, že originál verzie piesní Karola Duchoňa nepoznám. Adama Ďuricu rád počúvam, ale toto je totálny otras nepočúvateľný. Hneď vypínam prepínam rádio, keď to hrajú. Pritom napr. Ondrej Kandráč zaspieval z môjho pohľadu Duchoňa parádne,“ okomentoval video istý poslucháč. A čo vy, páči sa vám „Mám ťa rád“ v Adamovom prevedení?

Kritika poslúcháčov je neúprosná!

Zdroj: Expres | Video: YouTube | Foto: Instagram/AdamDurica, YouTube