Utorkové zasadnutie Národnej rady SR bolo svedkom vážnej politickej témy, ktorá sa však napokon nevyriešila a rokovania sa museli odložiť na neskôr. Za všetkým má byť pritom názorová nezhoda medzi ministrom financií a ministrom hospodárstva.

Neutíchajúce spory medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom pokračujú aj po kauze Sputnik. Na utorkovom zasadnutí Národnej rady sa minister hospodárstva a minister financií podľa informácií Plusky opäť nepohodli, čoho výsledkom je odloženie rokovania na neskôr. Pred pár dňami sa zas rozhodol odstúpiť Juraj Šeliga a Lucia Žitňanská po tom, čo ich spolu s Jurajom Drobom odfotili napriek zákazom v nočnom podniku.

Dôvodom sporov má byť aktuálne preberaná téma o navýšení rozpočtu o 3,5 miliardy eur, s ktorou prišlo OĽaNO na čele s Matovičom a o ktorej sa malo pôvodne rozhodnúť dnes na obed v skrátenom legislatívnom konaní. S OĽaNO súhlasí Sme rodina a Milan Krajniak v TA3 uviedol, že vláda tieto peniaze má a nejednalo by sa tak o nové zadĺženie. György Gyimesi dodal, že nové rozpočtové výdavky už boli v parlamente schválené a čaká sa len na oficiality.

Proti sú však liberáli na čele so SaS a Richardom Sulíkom, ktorý s navyšovaním rozpočtu zo dňa na deň rozhodne nesúhlasí. Novelu zákona a skrátené legislatívne konanie tak nie je ochotný podporiť. Podľa Sulíka majú málo informácií k zodpovednému rozhodovaniu. Koalícia by mala pokračovať v rokovaní ešte dnes a tému rozpočtu ako aj kolúznej väzby uzatvoriť do budúcej stredy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/SME, DenníkN, Televízia Markíza