Po výbuchu bytovky v Prešove je celé mesto hore nohami. Na mieste zasahujú hasiči, zdravotníci aj psychológovia. Z hrozivých výpovedí ľudí, ktorí v bytovke bývali, naskakuje hrôza.

Výbuch bytovky v Prešove zarmútil mesto, no aj celé Slovensko. Explózia plynu spôsobila, že rodiny ostali pred Vianocami bez domova a niektorí prišli aj o svojich najbližších. Polícia potvrdila, že pri výbuchu zahynuli piati ľudia a približne 40 je zranených.

Medzi nimi je aj zranené dieťa, no našťastie nejde o vážny prípad. Niektorí obyvatelia bytovky sa rozhodli prehovoriť a z ich slov doslova mrazí. „Prišla som domov po nočnej a ďalších vybavovačkách v meste. Keď som prichádzala, robotníci kopali pri bytovke diery. Vo vchode bolo veľmi cítiť plyn, tak som sa vrátila a upozornila robotníkov. Povedali mi, že je to pod kontrolou a jeden z nich išiel so mnou do bytu. Tam plyn nebolo cítiť, tak som si išla ľahnúť po nočnej,“ uviedla pre Korzár Silvia, ktorá prišla o všetko.

O tom, že došlo k úniku plynu pri prácach, hovorí aj ďalší svedok: „Susedia hovorili, že sa počas prác na oprave poškodili rozvody plynu.“ Mohutná explózia však zasiahla aj susedný vchod. Niektorí si mysleli, že začalo zemetrasenie: „Sme z vedľajšej bytovky, vybilo nám okná na kuchyni,” opísala desivý zážitok istá žena.

Zdroj: presov.korzar.sme.sk │ Foto: Facebook/Polícia SR