Slovensko má v zámorí aktuálne množstvo mladých nádejných hráčov, tých “starších” toľko nie je. A môže stať, že najmenej jeden z tých so skúsenosťami z NHL by mohol v sezóne 2024-25 pôsobiť za našimi hranicami.

Web Šport.aktuality.sk priniesol šokujúce informácie, že najbohatší český hokejový klub HC Dynamo Pardubice sa má intenzívne zaujímať tak o Tomáša Tatara, ako aj o Pavla Regendu.

„Áno, volal som s vedením Pardubíc, ale neriešim momentálne v Európe nič, čakám, kým sa otvorí trh v NHL,“ prezradil Tomáš Tatar, najproduktívnejší slovenský hokejista ostatného desaťročia v NHL a kapitán z psledného svetového šampionátu.

To Pavol Regenda hral ešte v sezóne 2021-22 za Michalovce, no vďaka veľmi dobrým výkonom aj v reprezentačnom drese sa stal doslova kométou a už na jeseň 2022 sa objavil v NHL. Avšak za dve sezóný odohral 24-ročný útočník v NHL iba devätnásť duelov, zatiaľ čo viac ako stovku v AHL.

Obaja sa môžu stať k 1.7.2024 nechránenými voľnými hráčmi, čo znamená, že môžu pokračovať v kariére kdekoľek. Faktom ostáva, že ktorýkoľvek z nich by bol pre Pardubice majúce najvyššie ambície ohromnou posilou.

Sezóna po sezóne: Slováci vyhrávajúci národnú produktivitu v NHL!

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: IG/hockeyslovakia