V sobotu (22. augusta) sa na Albrechtickom kopci uskutočnilo tretie veľkolepé podujatie majstrovstiev Česka v pretekoch automobilov do vrchu. Preteky však boli náhle prerušené, keď jeden z jazdcov tragicky zahynul.

Sobotňajších pretekov sa zúčastnil aj skúsený jazdec Jiří Los, ktorý sa pravidelne zúčastňoval národného i európskeho šampionátu. Okolo ôsmej hodiny ráno mali jazdci umožnený prvý meraný tréning, pričom cesta bola uzavretá. Mohli si tak obhliadnuť celú trať a zákutia, ktoré môžu byť nebezpečné.

44-ročný muž si taktiež chcel prejsť trať, no v jednom z najrýchlejších úsekov vyšiel mimo cestu a preletel do lesa. Narazil do stromu, pričom bol na mieste mŕtvy. K nehode boli privolaní záchranári aj vrtuľník, no jazdcovi sa už nedalo pomôcť.

Smutnú správu o náhlej smrti pretekára oznámili na oficiálnom facebookovom profile. ,,Jiří Los, večne usmievavý a srdečný človek, dnes pri prvom tréningu prehral svoj boj s časomerom. Venujte mu, prosím, tichú spomienku. Odpočívaj v pokoji, kamarát, nikdy na teba nezabudneme, svoju stopu si v tomto športu nechal navždy,“ napísali organizátori na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sport.cz  |  Foto: FB/Preteky do vrchu, Jan M.