Inštitút stredoeurópskych štúdii IstroAnalytica prišiel s metódou, ako vrátiť deti do škôl už vo februári, a to s čo najmenším možným rizikom masového nárastu počtu nakazených ľudí. Toto občianske združenie je nezávislou mimovládnou organizáciou a zapája sa do diania i verejnej diskusie, zároveň hodnotí kvalitu politických rozhodnutí na základe overených dát a informácií.

IstroAnalytica prišla s kľúčom, ako vrátiť deti do škôl už vo februári. Zavedenie 4-dňového školského týždňa by údajne zabezpečilo obnovenie prezenčnej formy vyučovania od februára 2021. Deti by sedeli v školských laviciach od pondelka do štvrtka a tri dni voľna by mali slúžiť ako inkubačná doba na prejavenie nákazy jednotlivých študentov.

Príznakové deti by tak po predĺženom víkende zostali doma rovnako, ako pri iných vírusových ochoreniach. Dôležitosť prezenčnej výučby žiakov považuje inštitút za kľúčový. “Kvalita vzdelania státisícov žiakov, ktorá je predpokladom ich budúceho úspechu v pracovnom živote, ako aj narušené budovanie ich sociálnych návykov – ako predpokladu ich úspechov v živote osobnom, sú pre budúce úspešné fungovanie Slovenska minimálne rovnako dôležité, ako záchrana ekonomiky či predchádzanie úmrtiam,“ hovorí Peter Helexa, výkonný riaditeľ IstroAnalytica.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: istroanalytica.sk