Pandémia koronavírusu zatvorila po celom svete nielen školy či fabriky, ale aj reštaurácie a divadlá. Kým slovenskí herci sa momentálne prihovárajú divákom prostredníctvom internetu, holandská reštaurácia pristúpila k jedinečnému experimentu.

Vďaka skutočnosti, že na Slovensku denný počet nakazených pacientov koronavírusom neustále klesá, pristúpila vláda k okamžitému uvoľneniu druhej a tretej fázy bezpečnostných opatrení. Od 6. mája tak mohli prevádzkovatelia obchodov opäť rozbehnúť svoje podnikanie, pričom zelenú dostali aj reštauračné zariadenia. Tie všek musia fungovať vo výrazne obmedzenom režime, čo je pre mnohé podniky likvidačné.

Aj keď sa predstavitelia vlády snažia apelovať na mestá, aby v rámci podpory ekonomiky zrušili povinné poplatky za letné terasy, okrem Trnavy, Trenčína a Košíc nemá ešte nikto vyhraté. V Amsterdame však prišla jedna z reštaurácii s brilantným nápadom a momentálne testuje tzv. „sklenníkový projekt“, ktorý nazvali Serres Séparées.

Aj keď by ďalší potenciálni prevádzkovatelia potrebovali na financovanie tohto nápadu určitý obnos peňazí a priestor pred reštauráciou, tá v Holandsku má zatiaľ úspech. Momentálne je v skúšobnej fáze, pričom majitelia aktuálne dbajú na posledné detaily a, samozrejme, zvýšená pozornosť sa kladie predovšetkým hygiene a pohodliu hostí. Do jedného skleníka, kde vás príde obslúžiť personál s rukavicami a štítmi, sa vojdú maximálne tri osoby a jedlo je servírované prostredníctvom tácok na doskách. Čo myslíte, mala by takáto reštaurácia úspech aj na Slovensku?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube