Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak sa momentálne zaoberá prelomových návrhom, ktorý môže výrazne zmeniť fungovanie v práci stoviek tisíc mám. Je však otázkou, aká bude ochota koalície súhlasiť s nutnou zmenou zákona.

Mimoparlamentné hnutie KDH predložilo do podateľne na adresu Milana Krajniaka netradičný návrh, ktorý má pomôcť matkám. Podľa neho by ženy, ktoré majú školopovinné deti, mali jeden piatok v mesiaci platené voľno. Išlo by tak o 12 dní v roku voľna navyše.

Jeden voľný deň v mesiaci by sa týkal okolo 160-tisíc matiek a pre štát by vznikol účet v sume 96 miliónov eur ročne. ,,Zamestnávateľa nebude stáť nič a bude hradené štátom uzatvorením dohody medzi zamestnávateľom a sociálnymi partnermi,“ vysvetlil predseda KDH Peter Belinský na oficiálnej stránke hnutia.

KDH pre porovnanie nákladov na nový návrh upozornil na celoplošné testovanie na Slovensku, ktoré stálo takmer pol miliardy. Podľa jeho slov je prínos matky pre spoločnosť omnoho vyššia ako 8 miliónov eur mesačne. „Pracujúce mamy prispievajú do hospodárstva krajiny, a zároveň vychovávajú budúcich platiteľov daní. Ich prínos pre spoločnosť je obrovský, čo by malo byť zohľadnené. Zároveň sa potvrdzuje, že oddýchnutý človek podáva oveľa vyšší pracovný výkon, čím sa voľno stáva efektívnym a návratným,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: kdh.sk  |  Foto: FB/Milan Krajniak, KDH