Prezident Kiska sa nedávno zúčastnil dvoch výjazdových akcií v mestách na Slovensku. Na svojej Facebookovej stránke sa chcel podeliť o zábavnú príhodu, no reakcie ľudí boli iné, ako očakával. 

Prezident na tom nebol zdravotne najlepšie, no aj tak sa akcií zúčastnil. Na svoju Facebookovu stránku napísal: “NEMAL SOM OSPRAVEDLNENKU! Dcérka mi hovorila: „Počúvaj, oci, ty si mal včera horúčku 38°. Ja by som si na tvojom mieste ako prezidentka vypísala ospravedlnenku.“ Ale ľudia v Novom Meste nad Váhom a v Starej Turej mi dnes dodali energiu.” Ľudí však zarazila jedna vec – prezident má horúčku, no aj tak ide medzi ľudí?

“Ten je fakt chorý, ale na hlavu. Je chorý a ide roznášať bacily medzi ľudí,” vyjadril sa používateľ Facebooku. Iný fanúšik sa vyjadril: “Tak píše o tom, že mal horúčku, teda dáke vírusové alebo bakteriálne ochorenie, ale to mu nebránilo podľa fotografií chytiť do rúk malé dieťa, dať si ho k tvári a ohroziť jeho zdravie?”

Príspevok si vyslúžil aj pár posmešných komentárov, používatelia sociálnej siete podotkli, že  robotníci vo fabrikách alebo predavačky v obchode si nemôžu dovoliť aj napriek horúčke zobrať PN, pretože by ich vyhodili. Tak prečo by mal prezident? Iní zas dali za pravdu jeho dcére – je jedno, akú pozíciu zastávate, zdravie je prvoradé!

Foto: Facebook