Prezident Zelenskyj sa prihovoril v parlamente: Poslanci Smeru…!

Dátum:

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj sa v utorok prihovor poslancom v Národnej rade SR cez telemost. Šéf Smeru Robert Fico už v pondelok avizoval, že sa nepánuje vystúpenia zúčastniť a Zelenského slová označil za klamstvá. Po príhovore prezidenta však niektorí poslanci opozičnej strany prekvapili.

Volodymyr Zelenskyj sa dnes cez telemost prihovoril slovenským poslancom a vláde v Národnej rade SR. Robert Fico ako aj Ladislav Kamenický sa pred niekoľkými hodinami vyjadrili o ukrajinskom prezidentovi nelichotivo, a kým jeden označil jeho slová za klamstvá, ďalší nazval príhovor „maškarádou“. O to prekvapivejšie bolo, keď sa napokon v poslaneckej lavici niektorí členovia Smeru ukázali a po vystúpení Zelenského dokonca tlieskali.

Ako informuje Sme, prezident poďakoval Slovensku za všetku pomoc od začiatku vojny. V príhovore spomenul aj premiéra Hegera, ktorý navštívil Ukrajinu či zmasakrovanú Buču. Zelenskyj je presvedčený, že Slovensko môže byť príkladom pre ostatné krajiny a poprosil poslancov, aby boli v Európskej únii hlasom Ukrajiny. Uviedol, že Rusko vydiera Európu, pričom tá by mala odpovedať spoločnou obranou hodnôt.

Taktiež si myslí, že práve sankcie môžu celú situáciu zvrátiť: „Ukrajina potrebuje, aby západné krajiny zaviedli ďalšie sankcie proti Rusku, vrátane opatrení týkajúcich sa energetiky,“ uviedol. Za hlavný nástroj obrany však považuje dodávky zbraní: „Ak nezastavíme ruské vojská, prídu všade tam, kam môžu, aj na územie Slovenska. Prvým nástrojom, ktorý pomáha, sú zbrane,“ varuje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: FB/ Plus JEDEN DEŇ, YT/Denník N

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...