Prezident Zelenskyj VARUJE pred Putinom: Môže použiť jadrové zbrane!

Dátum:

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj už celé týždne upozorňuje na Putinove vyčíňanie. Otvorene tiež varuje Európu pred tým, že ruský prezident pri Ukrajine neskončí a plánuje sa presunúť aj viac na západ. Z Ruska pritom prichádzajú viaceré správy, ktoré buď mažú Slovensko z máp, alebo hovoria o „otvorenej Eurázii“ až po Lisabon

Najnovšie Zelenskyj v hodinovom rozhovore pre CNN upozorňuje svet pred ďalšími krokmi ruského prezidenta. Hlava Ukrajiny je presvedčená, že Putin použije v zúfalstve jadrové zbrane. ,,Chemické zbrane, mohli by to urobiť, môžu to urobiť, pre nich nie sú životy ľudí ničím. Preto,“ odvetil na otázku moderátora Jake Tappera.

Ozrejmil, že krajiny sveta by sa mali pripraviť na túto možnosť. ,,Nebojme sa, ale buďme pripravení. A to nie je otázka len Ukrajiny, ale celého sveta, myslím,“ dodal. Vyjadril sa tiež k zničeniu ruského krížnika Moskva, ktorý bol potopený. Keďže išlo o vojenskú prestíž Kremľa, Zelenskyj túto ruskú porážku uvítal. ,,Vieme, že už viac neexistuje. Keďže išlo o silnú zbraň proti našej krajine, jej potopenie nie je pre nás tragédia. Čím menej zbraní Ruska atakujúcich našu krajinu, tým lepšie pre nás,“ dodal.

Zelenskyj tiež vyjadril ľútosť nad stratami civilných životov dospelých občanov, no aj množstva nevinných detí. ,,Nemôžem sa na to pozerať ako otec, pretože jediné, čo potom chcete, je pomsta a zabíjanie. Musím to sledovať ako prezident štátu, v ktorom mnoho ľudí zomrelo a v ktorom sú milióny ľudí, ktorí chcú žiť,“ uviedol so slovami, že si praje, aby bola vojna čo najskôr zastavená.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: YT/60 Minutes

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...