Prezidentka Čaputová PREHOVORILA o Smere: To, čo vidíme, sú…!

Dátum:

Prezidentka SR Zuzana Čaputová aktuálne čelí kritike mnohých Slovákov, a to za svoj postoj k zahraničným vojskám na našom území, ako aj za pomoc Ukrajine. Rovnakej kritike je vystavený i minister obrany Jaroslav Naď či premiér Eduard Heger.

Hlava štátu sa v jednom z najnovších rozhovorov na aktuálne témy vyjadrila aj k dezinformáciám, ktoré sa šíria slovenskými webmi či sociálnymi sieťami. ,,Bežní ľudia, najmä tí, ktorí sú na sociálnych sieťach, môžu byť zmätení. Obzvlášť vtedy, ak im niektorí politickí lídri buď priamo, alebo nepriamo sprostredkúvajú ruskú propagandu, alebo majú veľmi vajatavé pozície,“ uviedla Čaputová pre portál Aktuality.

Ako poznamenala, Rusko zhromažďovalo vojská na hranici s Ukrajinou celé mesiace, klamalo o tom, že nechce napadnúť Ukrajinu, ako aj o „denacifikácií“. ,,Tu je jasné, kto útočí a kto sa bráni,“ prezradila. Na sociálnej sieti tiež vyzvala všetkých k súcitu s osudmi Ukrajincov, ktorí museli narýchlo opustiť svoje domovy. Len pred pár dňami potvrdila i to, že Ukrajine pomôžeme aj novým spôsobom priamo na mieste.

Napokon sa vyjadrila k rétorike strany Smer, ktorá od začiatku konfliktu vystupuje voči Rusku oveľa miernejšie. Vo Ficovej strane podľa jej slov vidieť model propagandy a dezinformácií, ktoré sa podobajú tomu, čo sa dialo pred vojnou v Rusku. ,,Stupňovanie klamstiev, zintenzívňovanie demagógie, dehumanizácia politických oponentov, démonizovanie Ameriky, to sú metódy Putinovej propagandy… Je tam množstvo paralel. Dokonca je možné, že šíritelia týchto lží, vlastným klamstvám už aj uverili. Vidíme k čomu to vedie v Rusku, obávam sa, k čomu to bude viesť u nás,“ vyjadrila obavy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  aktuality.sk│ Foto: FB/Zuzana Čaputová, Robert Fico

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...