Prezidentka Zuzana Čaputová mala na jún tohto roka vybavenú audienciu u samotného pápeža Františka, ktorý ju však v dôsledku aktuálnej situácie vo svete zrejme nebude môcť prijať. Hlava slovenského štátu sa s ním preto spojila aspoň telefonicky, pričom všetkým našincom posiela jedinečný odkaz.

Prvá dáma Slovenskej republiky sa iba pred pár hodinami telefonicky spojila so Svätým otcom Františkom, ktorý v čase zúriaceho koronavírusu poslal našim občanom hrejivé slová. Ako Zuzana Čaputová uviedla v krátkom videu, pápežovi osobne poďakovala za povzbudzovanie v nádeji, a taktiež ho informovala o aktuálnej situácii na Slovensku.

Je mi cťou, že môžem odovzdať osobné posolstvo Svätého otca všetkým ľudom na Slovensku. Svätý otec vás všetkých srdečne pozdravuje. Odkazuje, aby sme nestrácali nádej a utvrdzovali sa v odvahe. Aby sme nestrácali disciplínu, lebo len spolu môžeme zvíťaziť. Osobitne na záver odkázal, aby sme sa starali o najstarších, lebo oni sú našou pamäťou,” uviedla prezidentka, ktorá pápeža zároveň pozvala na návštevu Slovenska.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/w5379h

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová | Foto: FB/Z.Č., YouTube