V decembri minulého roka vycestovala Zuzana Čaputová do Vatikánu, aby sa mohla osobne stretnúť s najvyšším predstaviteľom Katolíckej cirkvi. Prezidentka len pred niekoľkými hodinami napokon potvrdila, že pápež František už v septembri navštívi Slovensko!

12. septembra pricestuje pápež František na Slovensko a počas svojej cesty, ktorá bude trvať do 15. septembra, navštívi Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín. Ako uviedol hovorca Vatikánu Matteo Bruni podľa informačného portálu Svätej stolice Vatican News, na naše územie príde po návšteve Budapešti, kam zavíta pri príležitosti svätej omše na záver 52. medzinárodného eucharistického kongresu.

„Som rád, že môžem oznámiť, že od 12. do 15. septembra, keď Pán Boh dá, pôjdem na Slovensko, aby som prišiel na pastoračnú návštevu,“ uviedol pápež, ktorý príde na základe pozvania prezidentky Zuzany Čaputovej. Návšteva Svätého Otca tak bude v poradí štvrtou apolštovskou návštevou na Slovensku, pričom občania sa jej v roku 2021 dočkajú po 18 rokoch.

„Verím, že prítomnosť pápeža Františka bude pre nás všetkých posolstvom zmierenia a nádeje v zložitých časoch, ktoré žijeme,“ uviedla Zuzana Čaputová, ktorej pápež Františkovi povedal, že mu je Slovensko srdcu veľmi blízke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova, franciscus