Trendy cien energií na burzách stúpajú, v dôsledku čoho sa majú Slováci pripraviť na výrazné zdražovanie. Práve nárast cien elektriny a plynu sa stali predmetom mnohých búrlivých diskusií v parlamente, no aj v spoločnosti. Do problému sa najnovšie vložila samotná prezidentka.

Posledné mesiace sa čoraz viac skloňuje zdražovanie cien energií, pričom elektrina i plyn majú byť drahšie o desiatky eur. Minister hospodárstva sa snažil verejnosť upokojiť tvrdením, že ceny plynu sa iba vrátia na úroveň spred roka. Kvôli tomuto problému dokonca čelil aj odvolávaniu, ktoré ustál.

Zuzana Čaputová sa v tejto veci rozhodla zorganizovať stretnutie s hlavným ekonómom NBS Michalom Horváthom, hlavnou ekonómkou SP Máriou Valachyovou, riaditeľom IFP Jurajom Valachym, generálnou riaditeľkou Sekcie sociálnych štatistík a demografie ŠÚ SR Ľudmilou Ivančíkovou a výkonnou riaditeľkou SNS pre ľudské práva Silviou Porubänovou.

Diskusia sa uskutoční dnes (29. októbra) v Prezidentskom paláci v dopoludňajších hodinách. Podľa hovorcu hlavy štátu Martina Strižinca sa prezidentka chce zaoberať rastom cien a dosahom zdražovania na život občanov, a predovšetkým ľudí, ktorí žijú v riziku chudoby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, Pixabay