Prezidentka stráca trpezlivosť: Verejná výzva pre Igora Matoviča!

Dátum:

Je v záujme prezidentky Zuzany Čaputovej, aby bol zaočkovaných čo najväčší počet Slovákov. Aj to je jedným z dôvodov, prečo intenzívne sleduje očkovaciu kampaň. Hlava štátu má však veľké výhrady, pričom sa rozhodla vyzvať k činu samotného ministra financií.

Je to iba pár dní, čo Igor Matovič verejne kritizoval ministra zdravotníctva za spoplatnenie antigénnych testov, a predovšetkým za pomalé tempo očkovania. Zdá sa, že expremiér má nulovú sebareflexiu, keďže na rozsiahlejšiu kampaň neposkytol finančné prostriedky, o ktoré Vladimír Lengvarský požiadal. Predseda strany OĽaNO sa bránil tvrdením, že stráži efektivitu míňania verejných prostriedkov.

Vysvetlenie Matoviča sa však nepáči prezidentke. ,,Dôvody sú pre mňa nezrozumiteľné vzhľadom na to, že očkovacia kampaň je úplne legitímna stratégia. Robia to takmer všetky krajiny sveta práve preto, aby vysvetlili očkovanie a jeho výhody a význam pre spoločnosť. Je treba, aby to robila aj SR. Viem, že očkovacia kampaň je pripravená. Dôvody, pre ktoré sa to nedeje alebo nie sú na to uvoľnené peniaze, sú pre mňa nepochopiteľné a je veľmi potrebné, aby si to ministri medzi sebou vysvetlili,” uviedla Čaputová počas návštevy mobilnej jednotky v obci Rosina pri Žiline.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Čaputová navštívila mobilnú jednotku v obci Rosina pri Žiline

Zdroj: TA3  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...