Uplynulý piatok podala vláda Petra Pellegriniho po ustanovujúcej schôdzi Národnej rady demisiu. Tú prijala prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa na udalosti objavila vo vínovo červených šatách, ktoré sofistikovane zladila aj s ochranným doplnkom.

Po parlamentných voľbách, ktoré sa uskutočnili 29. februára, voliči vyjadrili najväčšiu dôveru strane OĽaNO a Igorovi Matovičovi. Práve on zostavil novú vládu, pričom ju sám povedie ako premiér Slovenskej republiky. V dôsledku udalostí prijala Zuzana Čaputová demisiu starej vlády, ktorú podal Peter Pellegrini uplynulý piatok 21. marca.

Prezidentka si na udalosť zvolila decentné kostýmové šaty vínovej farby, pričom si nechala upravené rozpustené vlasy. Zuzana Čaputová však všetkých prítomných prekvapila ochranným rúškom, ktoré dokonale ladilo s odtieňom jej outfitu. Perfektne zladená hlava štátu ocenila i prínos bývalého premiéra pre krajinu, pričom vyzdvihla viaceré dôležité zmeny, o ktoré sa zaslúžil.

“Ocenila som, ako premiér a ďalší ministri ako členovia krízového štábu reagovali na začiatok obrovskej zdravotnej hrozby, s akou sme konfrontovaní. Vysoko hodnotím aj skutočnosť, že v kritickej situácii našiel premiér odstupujúcej vlády Peter Pellegrini spoločnú reč s nastupujúcim premiérom Igorom Matovičom, a že k odovzdaniu a prevzatiu moci dôjde politicky kultúrnym a spoločensky civilizovaným spôsobom tak, aby dôvera verejnosti voči predstaviteľom štátnej moci neutrpela,” uviedla Zuzana Čaputová.

Zdroj: IG/zuzana_caputova