Zuzana Čaputová aj počas pandémie koronavírusu prijíma v prezidentskom paláci návštevy rôzneho druhu, pričom jedna z nich ju zasiahla zrejme viac, ako očakávala. Z tohto dôvodu sa rozhodla vyzvať istú skupinu občanov, aby neváhali a kontaktovali ju.

3. decembra si pripomíname Medzinárodný deň ľudí so zdravotným znevýhodnením. Pri tejto príležitosti prijala Zuzana Čaputová v prezidentskom paláci riaditeľku a deti zo Špeciálnych olympiád Slovenska. Audiencie sa zúčastnili cyklista Michal Štubňa, plavec Peter Išpold, gymnastka Gizela Billíková, jazdec na koni Filip Graňo a plavkyňa Vanda Kračunová. Spoločne sa rozprávali o pretrvávajúcich nedostatkoch vo vzdelávaní detí so zdravotným znevýhodnením.

Prezidentka po tomto stretnutí vyhlásila, že spoločnosť musí vytvoriť podmienky na začlenenie ľudí so zdravotným postihnutím, aby sa cítili byť rovnocennou súčasťou. Najvyššia ústavná činiteľka sa zároveň rozhodla vyzvať rodičov dieťaťa s podobným znevýhodnením, aby ju kontaktovali prostredníctvom sociálnej siete.

Rada by zistila, čo by ich deťom pomohlo a uľahčilo každodenný život. Prisľúbila, že jednotlivé príbehy aj zverejní. „Chcem, aby váš hlas bolo lepšie počuť. Aby všetci lepšie rozumeli, že nie je vašou úlohou prekonávať vaše znevýhodnenie. Ale je úlohou spoločnosti vytvoriť pre vás podmienky na začlenenie a dať vám pocítiť, že ste jej rovnocennou súčasťou,“ dodala prezidentka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Zuzana Čaputová