Zuzana Čaputová privítala včera (13. septembra) v prezidentskom paláci pápeža Františka, pre ktorého bol zorganizovaný program, a taktiež dostal možnosť prehovoriť k Slovákom. Súčasťou návštevy bolo aj odovzdanie darov, pričom si obe strany dali záležať, aby mali aj duchovnú hodnotu.

Pápež František sa v priestoroch prezidentského paláca porozprával so Zuzanou Čaputovou, pričom priznal, že sa cíti veľmi dobre a návšteva na Slovensku mu vlieva mnoho energie. Zanechal odkaz aj v Čestnej knihe. ,,Ako pútnik v Bratislave objímam s láskou slovenský ľud a modlím sa za túto krajinu so starobylými kresťanskými koreňmi a s mladou tvárou, aby bola posolstvom bratstva a pokoja v srdci Európy,“ napísal.

Súčasťou oficiálnej návštevy bolo aj odovzdanie darov. Svätý Otec prezidentke daroval nádhernú medailu, na ktorej je zobrazená Panna Mária (patrónka Slovenska), pričom v pozadí je znázornený dvojkríž. Na okraji medaily sa nachádza dátum a text pripomínajúci pastoračnú cestu hlavy katolíckej cirkvi.

Čaputová darovala pápežovi symbolický peceň chleba, knihu od Márie Bidelnicovej, no aj med z prezidentskej záhrady. Súčasťou darov bola aj nabíjacia stanica pre elektromobily a prostredníctvom vatikánskych organizácií zabezpečila medicínske vybavenie na pomoc v najchudobnejších častiach sveta.

Dar od pápeža Františka

Dary od prezidentky Čaputovej

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: prezident.sk