Politika Prezidentka zasiahla: Slová ku konfliktu medzi Matovičom a Sulíkom!

Prezidentka zasiahla: Slová ku konfliktu medzi Matovičom a Sulíkom!

Na domácej politickej scéne to vrie. Kým Igor Matovič presadzuje myšlienku ďalšieho celoplošného testovania, jeho koaličný partner Richard Sulík má na celú vec absolútne odlišný názor. Len pred pár hodinami pritom predstavil svoj pandemický plán, ku ktorému ho v uplynulých týždňoch vyzval premiér.

Záchrana Slovenska sa v posledných dňoch mení na mimoriadny politický boj o sympatie medzi voličmi. Po protestoch, za ktoré sa postavila opozícia, vedú mocenský boj aj Igor Matovič s Richardom Sulíkom, ktorí majú o ochrane krajiny v súvislosti s koronavírusom diametrálne odlišné predstavy. Kým predseda SaS vidí cestu v rozdelení Slovenska na šesť fáz, premiér mieni ostať pri celoplošnom vnímaní problému a neprivilegovať žiadny z okresov bez ohľadu na epidemiologický výskyt.

„To nie je Sulíkov plán, to je plán cesty do pekla,“ uviedol na margo Sulíkovho konceptu Matovič, pričom po slovách, kedy ho nazval nezodpovedným, zasiahla do situácie už aj prezidentka. Vo svojom krátkom vyjadrení vyzdvihla každého, kto má záujem sa na riešení problému podieľať konštruktívne. „Oceňujem teda aj prístup ministrov hospodárstva a zdravotníctva a ich prácu, pretože podrobný a dlhodobejší plán v tejto situácii potrebujeme. Treba oceniť aj vedcov, ktorí obom ministrom pomáhali. Je lepšie mať dva plány ako žiaden a ešte lepšie je mať jeden spoločný,“ napísala Zuzana Čaputová. Okrem Richarda Sulíka má totiž plán pripravený aj Marek Krajčí, ktorý však svoju prezentáciu stiahol a mieni počkať na prešetrenie konceptu predsedu SaS Ústredným krízovým štábom a odborníkmi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M., Z.Č.

Exit mobile version