21. septembra 2020 došlo v Bratislave k tragickej nehode, pri ktorej zahynula mladá študentka Linh († 18). V aute sedela známa misska Daniela Kralevich (35), ktorá po nehode nekomunikovala s verejnosťou. Teraz mali byť odhalené vážne pochybenia v prípade.

Daniela Kralevich sa po septembrovej nehode na Tomášikovej ulici stiahla do ústrania a rodina zosnulej dievčiny sa tak nedočkala ani ospravedlnenia. Vodička sa ale rozhodla na internete komentovať nehodu Borisa Kollára, pričom sa napokon nedávno na sociálnej sieti rozohnila s viacerými otázkami ohľadne nehody.

K prípadu, pri ktorom vyhasol mladý život, sa ale len pred pár hodinami vyjadril nový generálny prokurátor Maroš Žilinka. Ten uviedol, že pri prvotných úkonoch dokumentovania nehody boli zistené vážne pochybenia: Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka po preskúmaní trestného konania vo veci dopravnej nehody zistil vážne pochybenia pri prvotných úkonoch dokumentovania dopravnej nehody, neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania, ako aj pasivitu pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora.“

Žilinka naznačil, že v prípade dôjde podľa všetkého aj k vyvodeniu disciplinárnych dôsledkov. „Uložil preto krajskému prokurátorovi v Bratislave prijať opatrenia na odstránenie prieťahov v trestnom konaní, vykonávanie aktívneho dozoru prokurátora, ako aj vyvodenie disciplinárnych dôsledkov z porušenia povinností konajúceho prokurátora. Trestnú vec bude Generálna prokuratúra Slovenskej republiky naďalej intenzívne sledovať,“ oznámil na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Maroš Žilinka – generálny prokurátor SR │ Foto: IG/D.K., Televízia JOJ