Vážna dopravná nehoda autobusu a osobného motorového vozidla bola ohlásená v utorok 15. mája. K udalosti došlo krátko po 15.00 h na ceste č. II/507 v katastri obce Nimnica (okres Púchov). O udalosti informoval Marián Petrík z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne. 

Podľa slov hovorcu boli na zásah vyslaní piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova a štyria hasiči z Považskej Bystrice s dvomi zásahovými vozidlami.

„Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že havarovaný autobus sa nachádza v priekope vedľa cesty, prevrátený na bok a osobný automobil zostal uviaznutý pri krajnici vozovky. Pri dopravnej nehode sa zranilo všetkých päť osôb z päťčlennej posádky osobného vozidla. V havarovanom autobuse sa nikto nenachádzal, vodič bol bez zranení,“ informoval Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne.

Zasahujúci hasiči začali ihneď s poskytovaním predlekárskej prvej pomoci zraneným osobám a po príchode zdravotníkov asistovali pri ďalšom ošetrovaní a následnom transporte do vozidiel ZZS. Na miesto udalosti bol privolaný aj vrtuľník Leteckej záchrannej služby, do ktorého bola preložená jedna zranená osoba a transportovaná na ďalšie ošetrenie do nemocnice.

„Príslušníci HaZZ zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a prostredníctvom absorpčnej látky zachytili a odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny. Po ukončení zásahu bolo miesto udalosti odovzdané príslušníkom polície,“ dodal Petrík na záver.

V dôsledku dopravnej nehody bola cesta č. II/507 počas zásahu uzatvorená v oboch smeroch.

Zdroj/Foto: MV SR KR HaZZ v Trenčíne