O vážnej dopravnej nehode, ktorá sa udiala v pondelok 4. júna na východnom Slovensku informovala i hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová. Nehoda motocyklistov sa stala krátko po 18.00 h v katastri obce Choňkovce (okres Sobrance).

Pri nešťastí sa ťažko zranili motocyklisti. „Podľa doterajších zistení 32-ročný Michalovčan, ktorý smerom od obce Podhoroď na obec Choňkovce viedol motocykel zn. Yamaha, na rovnom úseku cesty predbiehal pred ním idúce nákladné motorové vozidlo, pričom sa po prejdení do protismernej časti vozovky zrazil s protiidúcim motocyklom zn. Kawasaki, ktorý 34-ročný muž z okresu Humenné viedol od obce Choňkovce smerom na Podhoroď,“ informovala Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach.

Obaja vodiči motocyklov utrpeli pri zrážke podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia, ťažké zranenia boli podľa predbežnej lekárskej správy stanovené aj u 29-ročnej spolujazdkyne na motocykli zn. Kawasaki.

Na zistenie prítomnosti alkoholu u účastníkov dopravnej nehody bola odobratá krv. Predbežná škoda na motocykloch bola vyčíslená na 6.000 eur. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Zdroj/Foto: KR PZ Košice