V stredu (1. februára) polícia informovala verejnosť o náleze ženského tela bez známok života, ktoré bolo objavené vo vodnom toku Dunaja. I keď sa najskôr len polemizovalo o skutočnosti, že môže ísť o 18-ročnú Teréziu M., ktorá bola nezvestná od 28. januára, napokon sa desivá prognóza predsa len potvrdila.

Príchod februára sa na Slovensku začal mimoriadne smutne. Po intezívnom pátraní po 18-ročnej študentke Terézii prišli zo strany polície tragické správy. “Bratislavskí policajti aktuálne preverujú hodnovernosť oznámenia, ktoré sme prijali na linke 158 dnes krátko po 09.00 hodine. Podľa doterajších informácií bolo vo vodnom toku rieky Dunaj v blízkosti Lužného mosta na petržalskej strane spozorované telo ženského pohlavia, bez známok života,” uviedol štátny orgán približne o 10. hodine.

O pár minút neskôr informoval Juraj Hajdin, redaktor TV JOJ, že skutočne malo ísť o 18-ročnú tínedžerku, čo napokon uviedla i samotná televízia. S krátkym oneskorením potvrdil tragický nález Terezky aj jej priateľ Nasim, ktorý po zmiznutí dievčaťa, v snahe vyhľadať ho, komunikoval s políciou i verejnosťou.

“S poľutovaním musím oznámiť, že dnes ráno sa Terezka našla, bohužiaľ, už bez známok života. Chcel by som všetkým poďakovať za podporu a pomoc pri jej hľadaní a pri zvládaní tejto náročnej situácie, naozaj si to s jej rodinou vážime,” napísal zdrvený mladík prostredníctvom sociálnej siete. “V najbližšej dobe asi nebudem veľmi v kontakte, čaká nás ešte veľa ťažkých chvíľ. Vážte si ľudí okolo seba a starajte sa o nich. Nikdy neviete, ako rýchlo ich môžete stratiť,” dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol, noviny.sk, IG/t.e., n.y