Anna zo Zeleného domu je klasika, ktorá na Veľkú noc rozhodne nesmie chýbať v televízii. Slováci jej romantický príbeh milujú, no herečka Megan Follows prezradila, že v období natáčania miniseriálu poriadne trpela. 

Na Slovensku je len málo žien, ktoré by si nezamilovali hrdinku Annu Shirleyovú, ktorú osud zavial zo sirotinca do Zeleného domu, kde sa stala spisovateľkou a napokon sa vydala za svoju životnú lásku Gilberta. Málokto však tušil, ako prebiehalo natáčanie a prečo herečka Megan Follows (50), ktorá ryšavku s bujnou fantáziou stvárnila, trpela.

Za všetkým utrpením bol nepohodlný a obtiahnutý korzet: “Stávalo sa, že som počas nakrúcania nosila korzet 14 hodín denne. Ku koncu som bola úplne zničená a po druhej časti Anny som svoj korzet spálila. Poliala som ho benzínom, tancovala som okolo ohňa a sledovala, ako sa ten hrozný kus oblečenia mení na popol,” prezradila hlavná hrdinka.

Okrem toho si ale na pľaci užila aj kopec zábavy a po jej boku si dokonca zahrala aj jej mama, ktorá stvárnila pani Cadburyovú. Megan získala postavu Anny po konkurze, na ktorý prišlo až 3 000 dievčat a o túto postavu sa uchádzala aj herečka Schuyler Grant, ktorá napokon získala rolu Anninej najlepšej kamarátky Diany.

Anna musela občas nosiť korzet aj 14 hodín denne
Napokon korzet šťastná spálila v ohni
Herečka Megan Follows je šarmantná aj dnes

Zdroj: noteabley.com, csfd.cz │ Foto: TV Doma, Instagram, YouTube